آدرس: فردیس بین فلکه سوم و کانال نبش کوچه ۲۷ (هشتم غربی قدیم) آدرس: فردیس بین فلکه سوم و کانال نبش کوچه ۲۷ (هشتم غربی قدیم)
02636553600 | 02636564317 02636553600 | 02636564317

ارتودنسی در فردیس

ارتودنسی در فردیس نوعی روش درمانی دندانپزشکی است که برای رفع ناهنجاری های دهان و دندان به کار می رود. بسیاری از افراد گمان می کنند که  ارتودنسی فقط برای  کودکان و  نوجوانان است و امکان درمان ناهنجاری‌های فکی و دندانی برای  بزرگسالان با استفاده از ارتودنسی وجود ندارد. در حالی که این تصور کاملا اشتباه می باشد و افراد در هر سنی، اعم از جوان یا پیر می‌توانند از درمان‌های ارتودنسی بزرگسالان بهره‌مند شوند. چنانچه فرد دچار مشکلاتی نظیر نامرتب بودن دندان ها، فاصله کم یا زیاد بین دندان ها، وجود دندان های اضافه، عدم هماهنگی و تراز فک ها، جلو بودن یا عقب بودن بیش از حد یکی از فک ها و … باشد، ارتودنسی پیشنهاد مناسبی برای حل این مشکلات است.  متخصص ارتودنسی برزرگسالان می تواند با استفاده از مهارت های تخصصی خود و طی مدت زمان خاصی، این مشکلات را به نحو مطلوب بر طرف نماید و لبخندی زیبا به بیمار خود هدیه دهد. شما می توانید با مراجعه به کلینیک دندانپزشکی سینا از خدمات ارتودنسی بزرگسالان و کودکان بهره مند شوید و از داشتن دندان هایی زیبا لذب ببرید. 

 

شماره های تماس برای ارتودنسی در فردیس: 

02636553600 | 02636564317


 

ارتودنسی در فردیس چیست

ارتودنسی از کلمه ارتو به معنای درست و دنسی به معنای دندان برگرفته شده است که از درمان های رایج دندانپزشکی می باشد. این روش درمانی به صورت تخصصی به تشخیص، پیشگیری و درمان نامنظمی دندان ها و ناهنجاری های فکی می پردازد. در واقع هر چیزی که به موقعیت دندان ها و فکین ارتباط داشته باشد، به صورت مستقیم در رشته ارتودنسی جای داده می شود. این روش درمانی محدودیت سنی ندارد و افراد با رده های سنی مختلف از کودکی تا بزرگسالی می توانند از خدمات آن بهره مند شوند.
 اما نکته ای که در خصوص ارتودنسی بزرگسالان وجود دارد، بررسی کامل وضعیت سلامت دهان، لثه ها و دندان های آن ها است که باید حتما توسط یک متخصص مربوطه انجام شود. از آنجا که بزرگسالان به بیماری های لثه بیشتر مستعد هستند، باید ارتودنسی بزرگسالان به گونه ای انجام شود تا فشار ناشی از براکت ها موجب تحلیل استخوان های فک و بدتر شدن وضعیت لثه ها در آن ها نشود. 

 

ارتودنسی بزرگسالان

 

چرا بزرگسالان به ارتودنسی نیاز دارند

همه افراد دوست دندان‌های مرتب و درخشان داشته باشند و با خندیدن آن را به معرض نمایش بگذارند. اما برخی از افراد به دلیل نامرتب بودن دندان ها و یا ناهنجاری‌های فکی از این نعمت محروم می باشند. شاید این مشکل در گذشته راه حل های چندانی نداشت، اما امروزه ارتودنسی بزرگسالان، راه حلی برای درمان ناهنجاری‌های فکی و دهانی است. بزرگسالان به دلایل زیر ممکن است به درمان ارتودنسی نیاز داشته باشند:
وجود ناهنجاری های فکی  و عدام تراز فک های بالا و پایین
 عقب ماندگی فک بالا یا عقب بودن فک پایین
شلوغی دندان ها 
وجود فاصله بین دندان ها
 درد غير طبيعي فک‌ها و يا فشار بر روي آنها 
 کج بودن و نامرتبی دندان ‌ها
تمايل به داشتن دهان و دندان سالم‌تر و لبخند زيباتر

مزایای ارتودنسی بزرگسالان

انواع ارتودنسی بزرگسالان