آدرس: فردیس بین فلکه سوم و کانال نبش کوچه ۲۷ (هشتم غربی قدیم) آدرس: فردیس بین فلکه سوم و کانال نبش کوچه ۲۷ (هشتم غربی قدیم)
02636553600 | 02636564317 02636553600 | 02636564317

روکش معمولی

روکش دندان، یک روش درمانی و زیبایی است و در مواردی که دندان به شدت تخریب شده، مثل دندان های عصب کشی شده، دندان هایی که دچار شکستگی های وسیع شده اند و یا دندان هایی که پرکردگی های خیلی وسیع دارند به کار می رود. روكش‌ دندان از جنس‌های مختلفی ساخته می‌شوند. ماده‌ای كه روكش یا هر گونه پروتز دندانی از آن ساخته می‌شود، باید با خصوصیات و شرایط دهان سازگاری داشته باشد مثلا به راحتی زنگ نزند و مواد سمی برای بدن در آن به كار نرفته باشد  به طور کلی روکش ها به سه دسته روکش PFM  یا پرسلن ، روکش سرامیکی و روکش زیرکونیا تقسیم می شوند. در روکش معمولی یک فریم فلزی که بر روی آن پرسلن یا همان کاشی چینی وجود دارد بر روی دندان قرار می گیرد. در واقع وجود این ماده باعث فرم گرفتن روکش خواهد شد.  برای قرار دادن روكش معمولی بر روی دندان، مراحل مختلفی باید طی شود. اول از همه دندانپزشک، دندان مورد نظر را از نظر موقعیت، وجود فضای كافی در فک مقابل، وضعیت لثه و.... بررسی می‌كند. چنانچه تمام شرایط برای قرارگیری یک روكش بر روی دندان مناسب بود، مرحله به مرحله كارهای مربوط به روكش را پیش می‌برد. چنانچه قصد انجام روکش دندان های خود را دارید، می توانید کلینیک دندانپزشکی سینا مراجعه نمایید.

 
شماره های تماس: 

02636553600 | 02636564317


 

مراحل انجام روکش معمولی

 روکش معمولی در واقع یک فریم یا چهارچوب فلزی دارد که روی آن پرسلن چینی یا سرامیک فرم داده می شود. واقع بخش فلزی دور تا دور دندان را پوشش می دهد و به عنوان بخش هسته ای، استحکام روکش را سبب می شود و پرسلن یا چینی روی آن زیبایی روکش را منجر می شود که ترکیبی از زیبایی و دوام است. این نوع روکش در مقایسه با انواع روکش ها از استحکام بالاتری برخوردار است و عمر طولانی تری دارد. مراحل انجام روکش معمولی به ترتیب زیر انجام می گیرد:
  1. تراش دندان
  2. قالبگیری از دندان تراش خورده 
  3.  انتخاب رنگ روکش مورد نظر با توجه به دندان های مجاور
  4.  انتقال قالب ها به لابراتوار
  5. یک جلسه امتحان فریم فلزی یا فریم زیرکونیوم
  6. تحویل روکش و جای گذای آن
 
روکش معمولی

 

روکش معمولی چه مزایایی دارد

روکش معمولی، یک روش بسیار موثر برای ترمیم دندانی است که به طریقی آسیب دیده اند.
از استحکام و دوام بالایی برخوردار است و برای سالیان طولانی نیاز به تعویض ندارد.
از دندان ها در برابر آسیب های بیشتر محافظت می کند. 
ظاهر یک دندان را با تغییر شکل و رنگ بهبود می بخشد. 

قیمت روکش معمولی

ارتودنسی در فردیس

ایمپلنت در فردیس

دندانپزشکی در فردیس