آدرس: فردیس بین فلکه سوم و کانال نبش کوچه ۲۷ (هشتم غربی قدیم) آدرس: فردیس بین فلکه سوم و کانال نبش کوچه ۲۷ (هشتم غربی قدیم)
02636553600 | 02636564317 02636553600 | 02636564317

ارتودنسی اطفال

ارتودنسی اطفال شاخه ای از دندانپزشکی می باشد که به صورت کاملا تخصصی به رفع کجی دندان ها و اصلاح ناهنجاری های فکی کودکان در رده های سنی مختلف می پردازد. ارتودنسی به معنای منظم کردن دندان‌ها، رفع ناهنجاری‌ها و تغییر موقعیت‌های غیرعادی فک و دندان است که هم در کودکی و هم در بزرگسالی انجام داده می‌شود. به تمام اقداماتی که به منظور پیشگیری از بروز نامنظمی دندان ها و درمان به موقع این مشکلات در کودکی انجام داده می شود ارتودنسی اطفال می گویند. هدف اصلی ارتودنسی اطفال این است که دندان ها کاملا مرتب شده و مجموعه دندان های بالا و پایین در هماهنگی کامل با هم قرار گیرند. ارتودنسی اطفال در واقع  جنبه پیشگیرانه داشته و از بروز مشکلات فکی و دهانی در بزرگسالی جلوگری می کند. از این رو این روش به کاهش هزینه ها ، رفع سریع تر مشکلات فکی و دهانی، کیفیت بهتر نتیجه درمان و کاهش طول دوره درمان منجر گردد.  در کلینیک دندانپزشکی سینا می توانید از خدمات ارتودنسی اطفال برای فرزندان دلبندتان بهره مند شوید و سلامت دهان و دندان آن ها را در بزرگسالی تضمین نمایید. 

 

شماره های تماس: 

02636553600 | 02636564317

 

ارتودنسی در سنین کودکی

حفظ  سلامت دهان و دندان در کودکی از اهمیت فوق‌العاده زیادی برخوردار می باشد. کودکان دندان های شیری دارند و برای مدت زیادی از این آن ها استفاده می ‌کنند. نحوه مراقبت و نگهداری کردن از دندان‌ های شیری در سنین کودکی، بر روی رویش دندان های دائمی تاثیر زیادی می ‌گذارد. برای همین کودکان باید به طور منظم به دندانپزشک مراجعه نمایند تا مشکلات مربوط به دندان‌های آن‌ها برطرف شود. اگر مشکلات خاصی مثل کج بودن دندان یا عدم  هماهنگی در تراز دندان‌ها در کودکی وجود داشته باشد، دندانپزشک کودک را به یک متخصص ارتودنسی اطفال ارجاع می‌دهد. متخصص ارتودنسی اطفال با دانش  و مهارتی که از مشکلات ظاهری و عدم هماهنگی دندان های کودکان دارد، تمام مشکلات مربوط به نامرتب بودن دندان ها و عدم تراز فک های ان ها را به بهترین نحو بر طرف می کند. 

 

ارتودنسی اطفال

 

کودکان از چه زمانی به ارتودنسی نیاز دارند

هانطور که در بالا اشاره کردیم، کودکان از زمان رویش اولین دندان های شیری باید به طور مرتب به دندانپزشک مراجعه نمایند. انجمن ارتودنتیست ها توصیه می‌کنند که همه کودکان بهتر است از سن 7 سالگی توسط متخصصان ارتودنسی اطفال مورد معاینه قرار بگیرند، تا مشکلات احتمالی دندان‌ یا فک آن‌ها تشخیص داده شده و درمان شوند.
 دلیل شروع درمان ارتودنسی اطفال از سن 7 سالگی به این خاطر است که، بیشتر مشکلات مربوط به رشد فک ها و یا دندان ها حدودا از این سنین آغاز می‌شود. از این روارتودنتیست ها توصیه می‌کنند در حالی که فرزند شما هنوز در حال رشد است،او را نزد متخصص ارتودنسی اطفال ببرید تا در صورت وجود مشکلات دندانی و یا فکی تحت درمان قرار بگیرند. 

مزایای ارتودنسی اطفال