آدرس: فردیس بین فلکه سوم و کانال نبش کوچه ۲۷ (هشتم غربی قدیم) آدرس: فردیس بین فلکه سوم و کانال نبش کوچه ۲۷ (هشتم غربی قدیم)
02636553600 | 02636564317 02636553600 | 02636564317

انواع پروتز دندان ها

یکی از مهمترین روش های جایگزین دندان های از دست رفته، پروتز دندان یا دندان مصنوعی است. وقتی دندانی از بین می رود یا کشیده می شود، جای آن دندان برای همیشه خالی می ماند مگر اینکه با روشی این جای خالی پر شود. روش های مختلفی برای پرکردن جای خالی دندان یا جایگزین دندان وجود دارد که از مهم ترین آن ها می توان به پروتز اشاره کرد. پروتز دندان به روش های مختلفی همچون معمولی، زیرکونیا و دست دندان ژله ای انجام می گیرد. استفاده از پروتزهای مختلف دندانی طرفداران بسیار زیادی داشته و به دلیل مقرون به صرفه بودن هزینه ها، از رایج ترین درمان های جایگزین کردن دندان از دست رفته به شمار می آید. در صورتی که دندانی را از دست داده اید و نیاز به انجام پروتز دارید، می توانید به کلینیک دندانپزشکی سینا مراجعه نمایید. این مجموعه با بهترین متدهای درمانی زیبایی و سلامت را به دندان های شما باز می گرداند. جهت برخورداری از خدمات دندانپزشکی سینا با مشاره های درج شده در زیر تماس بگیرید. 

 

شماره های تماس: 

02636553600 | 02636564317


 

آشنایی با پروتز دندان 

پروتز نوعی وسیله ای است که قادر به جایگزینی عضو از دست رفته بدن می باشد. همانطور که برای دست و پای قطع شده از اعضای مصنوعی استفاده می شود، پروتز دندان هم می تواند ساختار از بین رفته را بازسازی کند. پروتز دندان یکی از روش های دندانپزشکی می باشد که در واقع  همان دندان‌های مصنوعی یا روکش‌هایی است که بارها نام آن‌ها به گوشتان خورده است.
پروتز دندانی برای بازسازی نقایص داخل دندان ها و اصلاح طرح لبخند مورد استفاده قرار می ‌گیرد. اگر ساختار دندان‌ها بهم ریخته باشد و یا هر گونه نازیبایی در دندان‌ها به وجود آمده باشد، با کمک این روش برطرف می‌ شود. امروزه انواع گوناگونی از پروتزهای دندانی مورد استفاده قرار می‌گیرند که نقش مهمی در درمان بیماری‌های دندانی، بر عهده دارند. 

 

انواع پروتز دندان ها


 


پروتز دندان چه کارکردی دارد

 از وظایف پروتزها می توان باید به جایگزینی دندان از دست رفته و جلوگیری از عواقب منفی از دست دادن دندان ها اشاره کرد. 
در کل پروتز دندان وظیفه بازیابی زیبایی و سلامت دهان و دندان و اصلاح طرح لبخند را بر عهده دارد. 
از دیگر کارکردهای آن می توان به اصلاح نواقص داخل دهان از جمله فقدان یک دندان یا بخشی از آن و یا از دست رفتن بافت ها دهان مانند فک و کام اشاره کرد. 
نحوه اتصال پروتزهای دندان متفاوت می باشد که معمولا توسط خود دندان، ایمپلنت های دندان یا از طریق مکش و یا توسط عضلات دهان در جایگاه خود ثابت می شوند.

مزایا و ویژگی های پروتز دندان

انواع پروتز دندان ها

ارتودنسی در فردیس

ایمپلنت در فردیس

دندانپزشکی در فردیس