آدرس: فردیس بین فلکه سوم و کانال نبش کوچه ۲۷ (هشتم غربی قدیم) آدرس: فردیس بین فلکه سوم و کانال نبش کوچه ۲۷ (هشتم غربی قدیم)
02636553600 | 02636564317 02636553600 | 02636564317

روکش زیرکونیا

روکش یک کلاهک فلزی یا سرامیکی و یا ترکیبی از هر دوی آنها است که بر روی دندان های با تخریب گسترده گذاشته می شود تا علاوه بر حفاظت از دندان ها در برابر شکستن، عملکرد و زیبایی آن ها را نیز مجددا باز گرداند. روکش زیرکونیا یکی از انواع روکش هایی است که برای ترمیم دندان های آسیب دیده و طراحی لبخند از آن استفاده می شود. این نوع روکش از آلیاژِ به رنگ سفید ساخته شده است که این امر موجب حفظ شدن زیبایی طبیعی دندان ها می شود. روکش زیرکونیا جنسی از اکسید زیرکونیوم دارد که تناسب بسیار بالایی با بدن انسان دارد و به کمک آن می توان خیلی راحت بر روی دندان شیارهایی را ایجاد کرد. متناسب بودن این نوع روکش با ساختار بدن انسان موجب می شود که استفاده از این روکش هیچ بوی بدی در دهان ایجاد نکند. به همین دلیل امروزه بکارگیری این روکش مورد استقبال بیماران قرار می گیرد. کلینیک دندانپزکشی سینا یک مرکز شبانه روزی است که آماده ی ارائه ی خدمات دندانپزشکی به شما عزیزان می باشد. جهت دریافت خدمات روکش دندان ها با شماره های این مرکز تماس بگیرید و نوبت خود را رزرو نمایید.

 
شماره های تماس: 

02636553600 | 02636564317


 

روکش زیرکونیا چیست؟

روکش دندان تاج یا کلاهکی سفید رنگ دقیقا همانند دندان اصلی است که به صورت کامل بر روی دندان اصلی چسبانده می شود و کاربردهای زیبایی و ترمیمی دارد. از روکش دندان با نام پروتز ثابت نیز یاد می شود. از انواع روکش های دندان می توان به روکش زیرکونیا اشاره کرد. روکش زیرکونیا، یکی از انواع روکش های تمام سرامیک است که به کمک فریم های زیرکونیومی تقویت شده است که از لحاظ ساختاری مشابه روکش های پی اف ام است. با این تفاوت که به جای استفاده از فلز در مرکز روکش از زیرکونیوم استفاده می شود که رنگ آن سفید است ولی استحکام آن به اندازه و یا حتی بیشتر از آلیاژهای فلزی می باشد. روکش زیرکونیا از فیتنس عالی، استحکام بالا در هر نقطه از دهان  طبیعی ، زیبا بودن و عدم وجود لبه فلزی برخوردار بوده که استفاده از آن برای افرادی که به آلیاژهای فلزی آلرژی دارند بسیار مناسب است. 

 
روکش زیرکونیا

 

نحوه ساخت روکش زیرکونیا

برای ساخت روکش زیرکونیا، در ابتدا دندانپزشک دندان های بیمار را به خوبی معاینه کرده و بعد از آن ابعاد دندان را اندازه می گیرد و قالب مناسبی برای آنها تهیه می کند. سپس دندانپزشک قالب تهیه شده را برای لابراتوار ارسال می کند تا دندان را به کمک اسکن سه بعدی و دستگاه های تراش تولید کند. 

انواع زیرکونیا

مزایای روکش زیرکونیا

ارتودنسی در فردیس

ایمپلنت در فردیس

دندانپزشکی در فردیس