آدرس: فردیس بین فلکه سوم و کانال نبش کوچه ۲۷ (هشتم غربی قدیم) آدرس: فردیس بین فلکه سوم و کانال نبش کوچه ۲۷ (هشتم غربی قدیم)
02636553600 | 02636564317 02636553600 | 02636564317
گروه خبري : آخرین اخبار
تاريخ انتشار : 1401/03/19 - 11:59
كد :10

انواع درمان های زیبایی دندانپزشکی در فردیس

یکی دیگر از درمان های زیبایی دندانپزشکی در فردیس روش کامپوزیت ونیر می باشد. کامپوزیت ها یکی از سریع ترین و کم هزینه ترین روش های زیبایی دندان برای درمان مشکلات دندانی و زیبایی به شمار می آیند.

انواع درمان های زیبایی دندانپزشکی در فردیس

درمان های زیبایی به آن دسته از درمان‌های دندانپزشکی اطلاق می‌شود که ظاهر و در بعضی مواقع عملکرد دندان‌ها، لثه‌ها و یا بایت بیمار را بهبود می بخشند. هدف اصلی دندانپزشکی زیبایی همان‌طور که از نام آن مشخص است، زیباتر کردن دندان‌ها از نظر رنگ، موقعیت، شکل، اندازه و مرتب بودن یا به اختصار خلق لبخندی جذاب و بی‌نقص است.  انواع درمان های زیبایی در دندانپزشکی در فردیس شامل بلیچینگ، جینجیوکتومی و جراحی های اصلاح کننده لثه و افزایش دهنده طول دندان، پروتزهای ثابت، کامپوزیت ونیر، ایمپلنت ها و ارتودنسی از روش های زیبایی دندان ها می باشند.

 

انواع درمان های زیبایی دندانپزشکی در فردیس

مزایای درمان های زیبایی دندانپزشکی در فردیس

یکی از مزایای دستیابی به لبخندی جذاب و رویایی وزیبایی دندان، شادی و اعتماد به نفس بیشتر است. البته مزایای دندانپزشکی زیبایی به همین‌جا ختم نمی‌شود، چرا که دندان‌های زیباترعموماً به معنای دندان‌های سالم‌ تر نیز می باشد. از مزایای درمان های زیبایی در دندانپزشکی انگیزه یافتن برای بهتر رعایت کردن بهداشت دهان و دندان است. همچنین تسکین درد و افزایش اشتها از دیگر مزایای درمان های زیبایی می باشد. کاهش بیماری های لثه و کاهش اضطراب افراد یکی دیگر از مزایای درمان های زیبایی در دندانپزشکی هستند. فردی که لبخند خود را دوست ندارد از دیگران فاصله می گیرد و این بر روی اعتماد به نفس وی تاثیر گذار است و این روش زیبایی این اضطراب را کم می کند.

لمینیت از درمان های زیبایی دندانپزشکی در فردیس

لمینیت از درمان های زیبایی دندانپزشکی در فردیس به شمار می آید، در این روش که از مواد بسیار نازک و همرنگ دندان از جنس کامپوزیت رزین یا پورسلین استفاده می‌شود، کمی از مینای روی سطح دندان تراشیده شده و مواد لمینیت مورد نظر روی آن گذاشته می‌شود و در نهایت ظاهر، شکل، اندازه یا طول و رنگ دندان تغییر می‌کند. اگرچه هیچ روشی دائمی نیست، اما با مراقبت‌های مناسب عمر لمینت بسیار طولانی‌تر از کامپوزیت دندان یا بلیچینگ می تواند باشد. این روش زیبایی دندان برای تمامی افراد مناسب نیست، برای انجام لمینت باید ساختار دندان و لثه سالم باشد، چون زمانی که مینای دندان تراشیده شود، دیگر قابل برگشت نیست و اگر ساختار دندان ضعیف باشد درمان با شکست مواجه خواهد شد. با این حال به کمک لمینت بسیاری از مشکلات زیبایی دندان، همچون لب‌ پریدگی، فاصله بین دندان‌ها، دندان‌های بد رنگ و دارای ظاهر نامناسب برطرف می‌شود و دندان ها زیبایی خود را بازمی یابند.

روش کامپوزیت از روش های زیبایی دندان

یکی دیگر از درمان های زیبایی دندانپزشکی در فردیس روش کامپوزیت ونیر می باشد. کامپوزیت ها یکی از سریع ترین و کم هزینه ترین روش های زیبایی دندان برای درمان مشکلات دندانی و زیبایی به شمار می آیند. برای درست کردن دندان های شکسته و تخریب شده از روش کامپوزیت دندان استفاده می شود. ونیر کامپوزیت از جنس رزین نیمه شفاف است و به لابراتوار نیازی ندارد. دندانپزشک پس از سفت شدن مواد کامپوزیت روی دندان آنرا تراشیده و سیقل می دهد تا شبیه به طرح دندان شده و دندان ها زیبا تر شوند. کامپوزیت ونیر از رنگهای روشن متعددی برخوردار است.

 دندانپزشکی در فردیس