آدرس: فردیس بین فلکه سوم و کانال نبش کوچه ۲۷ (هشتم غربی قدیم) آدرس: فردیس بین فلکه سوم و کانال نبش کوچه ۲۷ (هشتم غربی قدیم)
02636553600 | 02636564317 02636553600 | 02636564317
گروه خبري : آخرین اخبار
تاريخ انتشار : 1400/11/19 - 16:23
كد :3

آشنایی با ایمپلنت دندان ها

ایمپلنت از روش های نوین دندانپزشکی است که به منظور پر کردن جای خالی دندان ها به کار می رود. ایمپلنت مشابه دندان های طبیعی عمل می کند، به طوری که بیمار تفاوت آن را با دندان های طبیعی احساس نمی کند.

پس از اینکه دندانی از بین رفت و جای آن خالی ماند، ممکن است فرد با مشکلات زیادی برای جویدن غذا و حتی تکلم مواجه شود. بنابراین جای دندان های از دست رفته باید به کمک یک روش دندانپزشکی همانند دندان مصنوعی، بریج یا ایمپلنت پر شود. ایمپلنت از جمله درمان های حوزه دندانپزشکی است که به نوعی جایگزین دندانِ از دست رفته طبیعی می‌ شود. هرچند که ایمپلنت دندان،  یک ساختار غیرزنده است، اما برای جویدن غذا و شرایط دیگر استحکام کافی دارد و در ظاهر دقیقا مشابه یک دندان سالم و طبیعی است که عملکرد جویدن را به خوبی انجام می‌دهد. به طوری که می توان گفت ایمپلنت بهترین روش برای جایگزین کردن دندان های معیوب و از دست رفته می باشد.  از نکات مثبت و قابل توجه ایمپلنت می توان به ثابت بودن آن اشاره کرد. چرا که دیگر نیازی نیست مانند دندان های مصنوعی آن را درآورد.

تعریف ایمپلنت دندان

ایمپلنت دندان نوعی پایه تیتانیومی سازگار با سلول های بدن می باشد که به عنوان جایگزینی مناسب و دائمی به جای یک یا چند دندان از دست رفته استفاده می شود. بعد از قراردادن ایمپلنت در داخل استخوان فک، با استخوان سازی سلول های استخوان ساز در سطح ایمپلنت، استخوان فک به ایمپلنت جوش می خورد. فرآیند جوش خوردن معمولا 3 تا 4 ماه طول کشیده، سپس قسمت تاج و روکش دندان ساخته شده و بر روی پایه قرار می گیرد. ایمپلنت دندان انواع گوناگون دارد که بر اساس ویژگی‌های مختلف دسته ‌بندی می‌شود. انواع ایمپلنت در کل به دو نوع می باشد. نوع اول آن ایمپلنت تک مرحله ای است و نوع دوم آن ایمپلنت دو مرحله ای است که برای کاشت در فک دهان برای دندان کشیده شده جایگزین می شود. هر کدام از این دو نوع برای مکان های خاصی در دهان مورد استفاده قرار می گیرد که این انتخاب نوع آن را دکتر متخصص دندان زشکی انجام می دهد که کدام نوع ایمپلنت را برای بیمار انتخاب و استفاده نماید.

 

 

 

آشنایی با ایمپلنت دندان ها

 

 

مزایای ایمپلنت کردن دندان ها

  •  ایمپلنت به دندان های طبیعی بسیار شبیه است و از آنجا که در استخوان فک محکم می شود، ماندگاری زیادی دارند. 
  •  ناراحتی پروتز های متحرک را بوجود نمی آورد و جزئی از دهان بیمارخواهد بود.
  • نیازی به استفاده از دندان های دیگر ندارد و حتی از آنها پشتیبانی می کند.
  • طول عمر آن بسیار زیاد است و سال ها قابل مصرف خواهد بود.