آدرس: فردیس بین فلکه سوم و کانال نبش کوچه ۲۷ (هشتم غربی قدیم) آدرس: فردیس بین فلکه سوم و کانال نبش کوچه ۲۷ (هشتم غربی قدیم)
02636553600 | 02636564317 02636553600 | 02636564317
گروه خبري : آخرین اخبار
تاريخ انتشار : 1401/03/05 - 12:13
كد :7

ناهنجاری های قابل درمان با روش ارتودنسی

برطرف کردن ناهماهنگی دندان ها و زیبایی دهان از مزیت ارتودنسی می باشد و این کار اعتماد به نفس فرد را بازسازی می کند. ارتودنسی ازدحام فضای دندان را گرفته و فضای بهتری برای دهان و دندان ایجاد می کند.

ناهنجاری های قابل درمان با روش ارتودنسی

ناهنجاری های قابل درمان با روش ارتودنسی یکی از ویژگی های درمانی در دندانپزشکی می باشد. اینکه بتوانیم با روشی استاندارد و کم هزینه و البته حرفه ای شرایط کجی و ناهماهنگی دندان را برطرف کنیم به روشی نوین درعلم دندانپزشکی دست یافته ایم. امروزه روش درمانی ارتودنسی روشی بی درد و آسان در دندانپزشکی می باشد که علاوه بر بحث درمانی زیبایی خاصی را به دندان بیماران هدیه می دهد. برطرف کردن ناهماهنگی دندان ها و زیبایی دهان از مزیت ارتودنسی می باشد و این کار اعتماد به نفس فرد را بازسازی می کند. ارتودنسی ازدحام فضای دندان را گرفته و فضای بهتری برای دهان و دندان ایجاد می کند.

 

ناهنجاری های قابل درمان با روش ارتودنسی

انواع روش ارتودنسی دندان ها

 • ارتودنسی ثابت : در روش ارتودنسی ثابت با استفاده از سیم و کش براکت های فولادی ضد زنگ به یکدیگر وصل شده و روی دندان چسبانده می شوند. در روش ارتودنسی ثابت، رعایت بهداشت دهان و دندان بسیار مهم است، زیرا براکت ها قابل جابجایی نیستند و اگر دندان ها مرتب تمیز نشوند گیر غذایی به وجود آمده و عامل عفونت دندان می شوند.
 • ارتودنسی نامرئی : در روش ارتودنسی نامرئی، سیم ها و براکت های ارتودنسی نمایان نمی شوند. معمولا افرادی که روی این موضوع حساسیت دارند از این روش ارتودنسی نامرئی استفاده می کنند. در این روش ارتودنسی ار پلاستیک های شفافی استفاده می شود که قابل خارج کردن از دهان هستند.
 • ارتودنسی متحرک : در این روش درمانی، همانطور که از اسمش پیداست دستگاه ارتودنسی متحرک قابل جابحایی است و هر زمان بیمار نیاز داشته باشد می تواند آن را جابجا کند یا از دهان خارج کرده و ضد عفونی نماید.

ویژگی های درمان با روش ارتودنسی

در این روش درمانی علاوه بر زیبایی دندان ها ارتودنسی در بحث سلامت دهان و دندان هم تاثیر بسزایی دارد. برطرف کردن ناهماهنگی دندان ها و زیبایی دهان از مزیت ارتودنسی می باشد و این کار اعتماد به نفس فرد را بازسازی می کند. برطرف کردن مشکل فک و دندان دیگر مزیت ارتودنسی می باشد. ارتودنسی ازدحام فضای دندان را گرفته و فضای بهتری برای دهان و دندان ایجاد می کند. مسواک زدن بهتر و همه جانبه نیز یکی دیگر از مزایای ارتودنسی به شمار می آید. بهبود مشکلات تنفسی در برخی بیماران در درمان ارتودنسی بسیار حائز اهمیت است و در نهایت روش ارتودنسی جویدن و بلع  را برای فرد راحت تر کرده و حفره های دهانی را هم از بین می برد. 

هزینه درمان با روش ارتودنسی 

نکته بسیار مهم در این روش درمانی این است که متخصصین ارتودنسی معتقد هستند گاهی اوقات هزینه رعایت نکردن بهداشت دهان و دندان و مراجعه نکردن به دندانپزشک بیشتر از هزینه های مربوط به خدمات دهان و دندان و ارتودنسی می باشد. بنابراین متخصص ارتودنسی و دندانپزشکان معتقد هستند با یکبار هزینه برای سلامت دندان ها و مراجعه به دندانپزشک برای همیشه از مشکلات عفونتی دهان و مشکلات گوارشی رهایی پیدا می کنیم. 

مزیت های تشخیص و درمان زودهنگام به روش ارتودنسی

 • کاهش شکستگی دندان های بیرون زده
 • جلوگیری از مشکلات ازدحام دندان ها و فاصله دندانی
 • راهنمایی دندان های دائمی برای نشستن در موقعیت مناسب خود در کودکان
 • ایجاد فضای مناسب جهت رویش دندان های دائمی در کودکان
 • برطرف کردن ناهنجاری های بلع
 • جلوگیری از خطر ترومای دندان های بیرون زده
 • بهبود بهداشت دهان و دندان و یادگیری عادات درست بهداشتی
 • بالابردن اعتماد به نفس در افراد

ارتودنسی در فردیس