آدرس: فردیس بین فلکه سوم و کانال نبش کوچه ۲۷ (هشتم غربی قدیم) آدرس: فردیس بین فلکه سوم و کانال نبش کوچه ۲۷ (هشتم غربی قدیم)
02636553600 | 02636564317 02636553600 | 02636564317
گروه خبري : آخرین اخبار
تاريخ انتشار : 1401/03/19 - 11:46
كد :9

مزیت های درمانی ارتودنسی

در اولین جلسه از درمان ارتودنسی ابتدا دندانپزشک یا متخصص ارتودنسی دندان ها را معاینه می کند و مشکلات دندان ها و نوع درمان و هزینه را بررسی و به شما توضیح می دهند. بعد از آن دندان های بیمار دقیق تر بررسی شده و عکس رادیولوژی از دندان ها باید گرفته شود.

مزیت های درمانی ارتودنسی

مزیت های درمانی ارتودنسی برطرف کردن مشکل فک و دندان می باشد. علاوه بر زیبایی دندان ها ارتودنسی در بحث سلامت دهان و دندان تاثیر بسزایی دارد. همچنین مسواک زدن بهتر و همه جانبه نیز یکی دیگر از مزایای ارتودنسی به شمار می آید. بهبود مشکلات تنفسی در برخی بیماران در درمان ارتودنسی باعث احساس بهتر در مجرای تنفسی این بیماران می گردد. علاوه بر زیبایی دندان ها ارتودنسی در بحث سلامت دهان و دندان نیز تاثیر بسزایی دارد. برطرف کردن ناهماهنگی دندان ها و زیبایی دهان از دیگر مزیت های ارتودنسی دندان می باشد. برطرف کردن ناهماهنگی دندان ها و زیبایی دهان از مزیت ارتودنسی می باشد و این کار اعتماد به نفس فرد را بازسازی می کند. 

مزیت های درمانی ارتودنسی

انواع ارتودنسی دندان

  • ارتودنسی ثابت : در روش ارتودنسی ثابت براکت ها در دهان بیمار روی دندان ها ثابت می مانند و قابل جابجایی نیستند، جنس براکت ها از فولاد ضد زنگ است و توسط چسب های مخصوصی روی دندان بیمار چسبانده می شود.
  • ارتودنسی متحرک : در روش ارتودنسی متحرک دستگاه ارتودنسی قابل خارج کردن و جابجایی در دهان است. در واقع یکی از محاسن ارتودنسی متحرک جابجایی آن است،  بیمار به راحتی می تواند آن را از دهان خود خارج کرده و شستشو دهد.
  • ارتودنسی نامرئی : در روش ارتودنسی نامرئی از براکت ها و دستگاه ارتودنسی نا مشخص استفاده می شود که برای بیمارانی می باشد که ظاهر زیبای دندان برایشان اهمیت بالایی دارد.

مراحل ارتودنسی دندان 

در اولین جلسه از درمان ارتودنسی ابتدا دندانپزشک یا متخصص ارتودنسی دندان ها را معاینه می کند و مشکلات دندان ها و نوع درمان و هزینه را بررسی و به شما توضیح می دهند. بعد از آن دندان های بیمار دقیق تر بررسی شده و عکس رادیولوژی از دندان ها باید گرفته شود. قبل از شروع درمان ارتودنسی وضعیت لثه ها و دندان های بیمار باید بررسی شود. اگر بیمار دندان خراب یا بیماری لثه دارد باید قبل از شروع درمان با ارتودنسی این مشکلات دندان و دهان حل شود و پوسیدگی ها بهبود پیدا کرده و مشکلات لثه برطرف گردند. 

هزینه درمان ارتودنسی دندان

متخصص ارتودنسی معتقد است گاهی اوقات هزینه رعایت نکردن بهداشت دهان و دندان و مراجعه نکردن به دندانپزشک بیشتر از هزینه های مربوط به خدمات دهان و دندان می باشد. بنابراین متخصص ارتودنسی و دندانپزشکان معتقد هستند با یکبار هزینه برای سلامت دندان ها و مراجعه به دندانپزشک برای همیشه از مشکلات عفونتی دهان و مشکلات گوارشی رهایی پیدا می کنیم. 

ارتودنسی دندان برای چه افرادی لازم است

  • ارتودنسی دندان برای افرادی است که در انجام اعمالی مانند جویدن غذا، صحبت کردن، باز و بسته کردن دهان و … مشکل دارند، درمان ارتودنسی یک امر ضروری بشمار می رود. همچنین درمان ارتودنسی برای دندان هایی است که بسیار به یکدیگر نزدیک هستند و به دلیل کمبود فضا، نمی توانند رشد کنند نیز به ارتودنسی نیاز دارند.
  • ارتودنسی دندان برای دندان هایی است که از نظر اندازه کمی برجسته هستند و جلوتر از حالت معمول قرار گرفته اند، این دندان ها تاثیر بدی در روحیه بیماران به ویژه دختران می گذارد و نیاز به اصلاح دارند و باید تحت درمان قرار بگیرند.
  • درمان ارتودنسی برای دندان هایی است که بی نظمی دندان ها باعث ایجاد مشکل شدید در عملکرد طبیعی دهان و دندان مانند جویدن شده است.

ارتودنسی در فردیس